PL  |  EN
 
Oferta > Ściernice diamentowe do szlifierek
Ściernice diamentowe do szlifierek
l1l2
l3

Spoiwo służy do łączenia ziaren diamentowych, lub azotku boru w narzędziu i ma na celu utrzymanie ziarna na powierzchni narzędzia do czasu jego stępienia. Do produkcji ściernic stosowane jest spoiwo żywiczne , metalowe lub galwaniczne.
  • Ściernice żywiczne należy stosować do obróbki końcowej ze względu na wysoką jakość warstwy powierzchniowej i wysoką klasę chropowatości powierzchni obrabianej. Stosowane są w procesach obróbczych, w których jest wymagana wysoka wydajność. Ściernice o spoiwie żywicznym nadają się doskonale do obróbki ostrzy narzędzi z węglików spiekanych, oraz do szlifowania płaszczyzn wyrobów ceramicznych, ferrytowych i innych.
  • Ściernice o spoiwie metalowym są bardziej trwałe od ściernic o spoiwie żywicznym, są natomiast mniej wydajne. Ściernice o spoiwie metalowym należy stosować do obróbki wstępnej, ponieważ wykazują mniejsze jednostkowe zużycie ziarna , do szlifowania wcięć, szczególnie o ostrych zarysach oraz tam, gdzie nie jest wymagana wysoka wydajność. Stosowana jest do ostrzenia narzędzi skrawających z ostrzami z węglików spiekanych( noże tokarskie, frezy, rozwiertaki) oraz szlifowania płaszczyzn wyrobów ceramicznych, ferrytowych i innych.
  • Ściernice o spoiwie galwanicznym charakteryzują się jednowarstwowym ułożeniem diamentów, większymi występami ziarna ze spoiwa oraz wysoką wydajnością, która maleje w miarę tępienia się ziarna diamentu. Stosuje się je do obróbki materiałów o różnych twardościach jak stal, węglik spiekany, ale też guma, laminat, czy kamienie półszlachetne.
Copyright by DIALEKS, 2007Created by Enigmatis